OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 17.07.2022

1. Dziękuje wszystkim , którzy podjęli wysiłek dołączenia do pielgrzymki na Jasna Górę w formie autokarowej. Myślę, że nawet ten jeden dzień poświęcony dla „ducha” dostarczył owej mocy, która niech niesie dalej .

Może za rok, część uczestników wyjazdu zamieni autokar na ..własne nogi 😊 Warto spróbować .

1. Za tydzień – w niedzielę , po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa.

(Cen paliwa to nie zmniejszy, ale patronat bezpieczeństwa podróży na pewno zwiększy 😊 )

1. Już dziś informuję, że za dwa tygodnie, w ostatnią niedzielę lipca – 31.07. ulegnie lekkiej zmianie porządek Mszy św.

Związane jest to z koniecznością wzięcia udziału przeze mnie we Mszy św. pożegnalnej w Zielonej Górze –  mojego pierwszego proboszcza, który przechodzi na emeryturę.

Msze św. będą nieco wcześniej : o 9.00 w Lubogoszczy, o 10.00 w Rybakach i o 11.00 w Maszewie.

Przypomnę o tym za tydzień .

1. Do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”
  2. Serdeczne Bóg Zapłać za sprzątniecie kościoła
  3. Organizowana jest z Krosna autokarowa Pielgrzymka do Medjugorie w dniach 18.- 26.08.2022.  Szczegóły na tablicy ogłoszeń i poniżej.

Wyjazd do Medjugorje 17.08 –25.08.2022r.

Cena:   790zł + 200 €

PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1:
Wyjazd z  Maszewa przy ilosci  20 osób /nocleg w Austrii/

DZIEŃ 2:
Przyjazd do Medjugorje w godzinach  popołudniowych – zakwaterowanie – obiadokolacja – uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym – nocleg.

DZIEŃ 3 -7:
• codzienne wieczorne nabożeństwo międzynarodowe: różniec, Msza święta
• po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu (wtorek, czwartek, sobota), czczenie Krzyża (piątek)
• wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriźevac
• wspólne wejście na Górę Zjawień – Podbrdo

DZIEŃ 8:
Śniadanie – pakowanie bagaży – wyjazd z Medjugorje – nocleg w Ludbregu

DZIEŃ 9:     Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia:  • opieka duszpasterska
• przejazd luksusowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
• opieka pilota i przewodnika
• ubezpieczenie KL i NNW
• 6 śniadań i obiadokolacji
• 6 noclegów – (należy zabrać ręcznik, szampon, mydło lub żel pod prysznic)

Uwagi praktyczne:   Należy zabrać ze sobą: latarkę, małą poduszkę, nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko. Należy zabrać radio z zakresem UKF na częstotliwość 92,7 MHz – będzie możliwość słuchania tłumaczenia na język polski kazań, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.

Kontakt  p.Krystyna tel. 602 503 904

I n t e n c j e  M s z a l n e  17.07.2022 – 24.07.2022

Niedziela 17 lipca

8.00 (Radomicko) + Jerzy Łada

9.30 (Lubogoszcz) + Zenon, Jan, Janina, Eugeniusz

11.00 (Rybaki) + Jadwiga, Stefan Wójcikowscy, Anna, Aleksander Będzikowscy

12.30 (Maszewo) + Stanisław, Jan, Małgorzata Socha, i zm. z rodz. Kopczyńskich

Wtorek 19  lipca

18.00 (Maszewo) + Anna, Piotr Straszkiewicz

Środa 20  lipca

18.00 (Lubogoszcz) O Boże Bł. dla Oliwiera z ok 1 rocz. ur.

Czwartek 21 lipca

18.00 (Rybaki) O Boże Bł. dla Zofii, z ok. 65 rocz. ur.

Piątek 22 lipca –  św. Marii Magdaleny

18.00 (Maszewo) + Kazimierz, Helena Kurzyńscy i zm. z rodz:  Kurzyńskich i Kacała

Sobota 23 lipca

18.00 (Maszewo) + Andrzej, Stefania Borowik