OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 27.02.2022

Ogłoszenia na VIII Niedzielę zwykłą 27 lutego 2022

1. Smutny to koniec karnawału, gdy tak blisko nas wybucha wojna ☹ Może to kolejna po Covidzie podpowiedź dla świata, że życie nie jest aplikacją na telefon, a cierpienia nie likwiduje „żółty krem z apteki” …

Najbliższa środa to już „Popielec” czyli początek Wielkiego Postu.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem : o 16.00 Radomicko, o 17.00 Lubogoszcz
o 18.00 Rybaki i o 19.00 Maszewo .

W tym dniu katolika obowiązuje post ścisły – czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale i ograniczenie ilości posiłków do jednego do syta i dwóch „lekkich”. Nie lekceważmy tego aktu pokuty.

Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów, natomiast po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek przy wyjściu – w odpowiedzi na apel Prymasa Polski o wsparcie dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Tekst komunikatu ks. Prymasa poniżej wraz z odezwa ks. Biskupa diecezjalnego

Droga Krzyżowa w Maszewie w piątek o 18.00 – po niej Msza św.
Podobnie będzie w środy w Lubogoszczy i w czwartki w Rybakach

2. Biuro Parafialne czynne w piątek od 18.45 do 19.30 .

3. W piątek do południa odwiedzę chorych z racji Pierwszego Piątku Miesiąca.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wszelką pomoc.

5. Do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”

6. Od czwartku powracamy do godziny 18.00 w kwestii Mszy św. w dni powszednie – zarówno w Maszewie jak na filiach .

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ
W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa.
Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.
W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.
Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.
Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia.
Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.
Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku

Z Komunikatu bp. Tadeusza Lityńskiego w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Drodzy Diecezjanie,
Potrzeba dziś bardzo mocno naszej, chrześcijańskiej solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Włączając się w pragnienie Ojca Świętego Franciszka bardzo proszę, aby najbliższa Środa Popielcowa była w naszych parafiach dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Ponadto, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski proszę, aby w dzisiejszą niedzielę i Środę Popielcową, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek, z których ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Zawierzając losy Ukrainy i naszej Ojczyzny Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, pamiętajmy także o naszych Siostrach i Braciach z Ukrainy, którzy mieszkają i pracują pośród nas, na terenie naszej Diecezji. Oni bardzo potrzebują naszego wsparcia, dobrego słowa, ale może i konkretnych gestów pomocy. Wielu z ich bliskich ciągle mieszka
na Ukrainie, pośród toczących się walk. Niech ten czas uczyni nas posłańcami pokoju, poprzez naszą codzienną modlitwę i gesty miłości, które pomogą nam doświadczyć zwycięstwa Chrystusa nad każdym złem.
+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
Zielona Góra, 24 lutego 2022 r.

I n t e n c j e M s z a l n e 20.02.2022 – 27.02.2022

Niedziela 27 lutego
8.00 (Radomicko) + Maria Kolus
9.30 (Lubogoszcz) + Jerzy, Helena, Jerzy Karpińscy
11.00 (Rybaki) O Boże Bł. dla jubilata z ok. urodzin .
12.30 (Maszewo) + Irena Zdanowicz

Wtorek 1 marca
17.00 (Maszewo) O łaskę pokoju i siły dla tych, którzy strzegą granic i zmagają się z przeciwnikami

Środa Popielcowa 2 marca
16.00 (Radomicko) – 17.00 (Lubogoszcz) + Stefania
18.00 (Rybaki) –
19.00 (Maszewo) + Wiesława , Michał Buła, Krzysztof Dogoda i zm. Z rodz. Szczepaniak

Czwartek 3 marca
18.00 (Rybaki) + Grzegorz, Andrzej, Stanisław Drzewieccy

Piątek 4 marca – św. Kazimierza
18.00 (Maszewo) Droga Krzyżowa
18.30 (Maszewo) + Kazimierz, Danuta Tarłowscy i zm. z rodz.

Sobota 5 marca
18.00 (Maszewo) + Józef Białas, i zm. z rodz: Białas i Mermer