OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 30.10.2022

1. Dziś o 17.00 w kościele parafialnym w Maszewie Nabożeństwo Różańcowe – kończące październikowe trwanie na tej modlitwie.

1. We wtorek – 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu w Maszewie o 12.00. Dla tych, którzy nie planują uczestnictwa w tej Mszy św. (praca, wyjazd, itp.) – dodatkowa Msza św. o 9.00 w kościele w Rybakach.

/ Pamiętajmy mimo wszystko, że ten dzień – to odwołanie się do tych, którzy osiągnęli już stan świętości, tych, których obieramy sobie za patronów i opiekunów. Bliskość „Dnia Zadusznego” nieuchronnie powoduje „przekierowanie”  całej uwagi na groby i cmentarze – ale niech święci ze swoim świętem nie zostaną zapomniani /

1. Środa – 2 listopada – to właśnie Dzień Zaduszny, kierujący nasz wzrok i myśli , ku tym, którzy jeszcze świętymi nie są, którzy być może w otchłani czyśćca cierpią i oczekują naszego wsparcia .

Msza św. o 17.00 w kościele w Lubogoszczy, natomiast o 18.00 będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu w Maszewie . Serdecznie zapraszam na tą Eucharystię połączoną już z modlitwą wspominkową .

Wypominki” można składać do pojemnika przy wyjściu , bądź wrzucić na tacę . Polecanych zmarłych będziemy odczytywać po Mszach św. zarówno w tygodniu, jak i w niedzielę.

Od 1 do 8 listopada – codziennie możemy zyskać i ofiarować  odpust zupełny za jakąś duszę czyśćcową – nie zmarnujmy tej okazji . ; być może sami kiedyś będziemy tej łaski tak bardzo potrzebowali – a zamiast daru odpustu, daru Mszy św. dostaniemy od bliskich jedynie kwiaty i znicze na płycie nagrobnej

1. W tym tygodniu pierwsze : czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek przed południem .

5 .Do nabycia tygodniki katolickie Niedziela” i „Gość Niedzielny”

1. Serdeczne Bóg Zapłać za sprzątniecie kościoła i wszelką pomoc .

I n t e n c j e  M s z a l n e    30.10.2022 – 6.11.2022

Niedziela 30  października

8.00 (Radomicko)  –

9.30 (Lubogoszcz) + Jan Tyrakowski

11.00 (Rybaki)  + Jakub Razmus, Katarzyna, Franciszek, Eugeniusz

12.30 (Maszewo) –  O Boże Bł. dla Anny i Marka z ok. rocz. śl.

/ chrzest: Natan /

17.00 (Maszewo)Nabożeństwo Różańcowe

Wtorek  1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

9.00 (Rybaki) –