OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 31.10.2021

1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msza św. na cmentarzu w Maszewie o 12.00 – natomiast wcześniej o 9.30 Msza św. w Lubogoszczy w kościele.

2. We wtorek Dzień Zaduszny – ten faktyczny dzień modlitwy za tych zmarłych, którzy jeszcze nie mogą być uznani za „świętych”, ich dusze doznają cierpienia w czyśćcu i naszą sprawą jest im pomóc w osiągnięciu Nieba.

Od tego dnia po każdej Mszy św. będziemy modlili się za zmarłych polecanych w Wypominkach .

Msze św. tego dnia :
16.00 – Lubogoszcz
17.00 – Maszewo
18.00 – Rybaki

3. W tym tygodniu Czwartkowe Modlitwy Uwielbienia o 19.00 w kościele w Maszewie.

4. W tym tygodniu wypadają pierwsze : czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek przed południem

5. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – tygodniki katolickie.

6. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła, kwiaty i wszelką pomoc.

7. W związku z tym, ze w Lubogoszczy będą w tym tygodniu Msze św. zarówno w poniedziałek jak i we wtorek – w środę nie będzie Mszy św. o 17.00

Komunikat ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego

Drodzy Diecezjanie,

miesiąc listopad w długiej tradycji Kościoła katolickiego jest czasem intensywnej i wytrwałej modlitwy za zmarłych. Osiem razy w ciągu całego tego miesiąca, w dowolnie wybrane przez siebie dni, możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczne jest ponadto spełnienie zwykłych warunków, a więc: wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Niech najbliższe tygodnie będą czasem wołania do Boga, aby ci, którzy przed nami odeszli ze znakiem wiary i śpią w pokoju, mieli udział w Bożej radości, światłości i pokoju.
Trwająca pandemia wciąż nam przypomina o kruchości ziemskiego życia. Każdego dnia jesteśmy informowani o zmarłych w wyniku zarażenia Covid-19, wśród których byli i są także nasi bliscy. Pamiętając o kilku tysiącach diecezjan, zmarłych w czasie pandemii, będę ich polecał Bożemu Miłosierdziu podczas Mszy św., którą odprawię 3 listopada br. o godz. 17.30 w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie to będzie także transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Serdecznie zapraszam do osobistego udziału we Mszy św. za zmarłych diecezjan lub do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Niech ta modlitwa, będzie znakiem miłosierdzia wobec zmarłych oraz pomaga także nam, z wiarą i ufnością patrzeć w przyszłość.
Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
Zielona Góra, 29 października 2021 r.

I n t e n c j e M s z a l n e 31.10.2021 – 7.11.2021

Niedziela 31 października