OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 26.12- 1.01.2024

Ogłoszenia Parafialne  BOŻE NARODZENIE   26.12.2023

1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w Lubogoszczy w środę i w Maszewie w piątek .

1. Najbliższa niedziela to Święto Świętej Rodziny, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę, natomiast wieczorem o 23.30 w Radomicku Adoracja Dziękczynna za kończący się rok i o północy Msza św. już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia)

1. 1 stycznia – w Nowy Rok w Kościele przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane – a więc z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. dla osób wierzących .

W związku z tym, że z reguły w „Sylwestra” za wcześnie spać nie idziemy – Msze św. w Nowy Rok będą :

10.00 – Lubogoszcz,

11.00 – Rybaki,

12.00 -Maszewo

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu wystroju świątecznego naszych świątyń .

1. Wczoraj zmarła pani Leokadia Tyrakowska z Lubogoszczy; pogrzeb w czwartek o 13.00 w Maszewie

1. W ramach tegorocznej „wizyty kolędowej” pragnę w tym tygodniu rozpocząć odwiedzić domy, do których zostałem zaproszony.

I tak – w środę najbliższą ( 27 grudnia) postaram się dotrzeć do LUBOGOSZCZY od godz. 14.00 (rozpocznę od mieszkańców kolonii) .

W czwartek odwiedzę mieszkańców BYTOMCAod godz.15.00

W piątek –  od 14.00 POŁĘCKO ( prawa strona  drogi głównej jadąc z Maszewa do promu), natomiast w sobotę  od 10.30 także POŁĘCKO – lewa strona jadąc od Maszewa do promu.

Następne miejscowości po Nowym Roku .

Serdecznie proszę by uszanować to, że będę chciał najpierw dotrzeć do tych, którzy złożyli zaproszenia . A dopiero potem – w ramach „kolędy uzupełniającej” dotrzeć do tych, którzy zdecydują się później zaprosić. Takie „spontaniczne” dodawanie kolejnych mieszkań już w trakcie wędrowania w danym dniu – niestety powoduje , że lista „wydłuża się” do granic przyzwoitości … i do ostatnich mieszkań docierałem po 23.00 😥

I n t e n c j e  M s z a l n e  26.12.2023 – 1.01.2024

Drugi dzień Bożego Narodzenia 26 grudnia –  św. Szczepana

8.00 (Radomicko) + Józef Guźniczak

9.00 (Lubogoszcz)-O Boże Bł. dla Honoraty, Daniela i rodz.

10.15 (Rybaki) + Józef, Adela, Zygmunt, Zdzisława  Kazimierz  Kowalczyk. Helena Wawrzyniec, Paweł Jasina

11.30 (Maszewo) + Franciszka, Piotr, Leszek Beneccy,  Anna, Sławomir Lenkiewicz.

Czwartek 28 grudnia

17.00 (Rybaki) + Danuta Jarczak

Sobota 30 grudnia

17.00 (Maszewo) + Irena Lewandowska