OGŁOSZENIA PARAFIALNE oraz INTENCJE MSZALNE 9.05.2021

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 9.05.2021

1. W najbliższą niedzielę Kościół obchodzić będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .

Warto przypomnieć , że powoli kończy się tzw. „okres wielkanocny” – a z mocy przykazania kościelnego („przynajmniej raz w roku – w okresie wielkanocnym przystąpić do sakramentu pojednania”) – w tym czasie powinniśmy skorzystać z sakramentu pokuty.

1. W związku ze zwiększeniem limitów obecności w kościołach nie będzie już dodatkowych Mszy św. w Rybakach w soboty .

1. W najbliższą sobotę o 12.00 kolejna grupka dzieci w Maszewie przystąpi do I Komunii św. .

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszelką pomoc.

5.Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”  – tygodniki katolickie.

KOMUNIKAT BISKUPA ORDYNARIUSZA

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar -ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów. Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem + Biskup Tadeusz Lityński

I n t e n c j e  M s z a l n e  9.05.2021 – 16.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna  – 9 maja

8.00  (Radomicko) + Wiesława Muszyńska

9.30  (Lubogoszcz)  + Łukasz Syrewicz

11.00 (Rybaki) + Eugeniusz Owczarek, Waleria i Tadeusz Wilczek, Stefania, Jan, Wincenty Gawron

12.30 (Maszewo) + Franciszek, Edward, Władysław, Stanisława Przyworscy, Stanisław i Stanisława, oraz. księży : Ryszarda i Piotra

Wtorek 11 maja

13.00 (Maszewo) Pogrzeb  + Mirosław Gruszkiewicz

18.00 (Maszewo )  – O Boże Bł. dla rodziny i opiekę.

Środa 12 maja

18.00 (Lubogoszcz)  – za parafian

Czwartek 13 maja

18.00 (Rybaki)  – O Bł. Boże dla Pawła i jego nawrócenie

Piątek 14 maja  – św. Macieja

18.00 (Maszewo) –

Sobota 15 maja

12.00 (Maszewo) O Boże Bł. dla Igora i Filipa z ok. I Komunii św.

18.00 (Maszewo) O Boże Bł. dla Iwony, Kamili i Karoliny z ok. ur.

Wniebowstąpienie Pańskie – niedziela  16 maja

8.00  (Radomicko) –